m20140227_103858Hanna Szmytkowska-Zielińska

 

Wychowankowie PO-W TS w Wołowie w różnorodny sposób spędzili okres ferii zimowych od 17. 02.2014 r do 02.03.2014 r. W czasie ferii dzieci opiekowały się swoimi zwierzętami psem, papugą i rybkami. W pełni wykorzystano ładną pogodę- dzieci dużo czasu spędzały na świeżym powietrzu. Odbywały się spacery, zabawy ruchowe tj, gra w kometkę, zabawy ze skakanką ; starsi wychowankowie uczestniczyli w zajęciach sportowych na boisku Orlika.

Wychowankowie rozwijali również swoje pasje i zainteresowania uczestnicząc w dodatkowych zajęciach organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołowie,Dom Kultury i Środowiskowy Hufiec Pracy .Jedna wychowanka bierze systematyczny udział w sekcji tenisa stołowego i pogłębia swoją wiedzę i umiejętności w w/w dziedzinie, ponadto ta sama dziewczyna rozwija swoje zdolności plastyczne w kierunku malarstwa ołówkiem .Prace Kasi ozdabiają pokój dzienny w placówce. Dzieci chętnie grają w gry planszowe typu warcaby, młynek; słuchają muzyki młodzieżowej, oglądają filmy.

W końcu drugiego tygodnia ferii grupa 8 wychowanków wraz z 2 opiekunów uczestniczyła w zajęciach na basenie w Aguaparku we Wrocławiu .Na terenie kompleksu dzieci korzystały z różnych atrakcji w wodzie tj, dzika rzeka, zjeżdżalnie, fala. Po wyczerpujących zabawach w wodzie nastąpił smaczny obiad w KFC.

Od 26.02.2014 r do 28.02.2014 r grupa 10 wychowanków PO-WTS w Wołowie wraz z Dyrekcją i wychowawcą wyjechała na 3-dniowe zimowisko do Karpacza .Czas w przeciągu tych 3 dni został w pełni wykorzystany na poznanie regionu Karkonoszy oraz uczestnictwo w ciekawych formach rozrywki i odpoczynku. W Karpaczu dzieci zwiedziły Muzeum Zabawek, świątynię Wang, korzystały z toru saneczkowego i lodowiska. Ponadto odwiedziły w Ściegnach miasteczko Western City, gdzie były widzami przedstawienia { napad na bank], uczestniczyły w przejażdżkach na koniu, kolejką i bryczką. Wychowankowie zwiedzili także Park Miniatur w Kowarach,gdzie zapoznali się z replikami pałaców i zamków z Dolnego Śląska.

Największe emocje wśród dzieci, szczególnie tych, które pierwszy raz wsiadały na wyciąg wzbudził wjazd na Kopę wyciągiem krzesełkowym. Pobyt w Karpaczu dostarczył dzieciom i opiekunom miłych i niezapomnianych wrażeń. Wszyscy w pełni sił wrócili do placówki.

Wychowankowie aktywnie i ciekawie spędzili okres ferii zimowych w 2014 r.

Ferie zimowe